Görünüm:

Nevresim Takımı Modelleri

Nevresim takımları gerek günlük kullanım, gerekse çeyiz için her evin olmazsa olmazları arasındadır. Hemen hemen her yatak odasında bulunan nevresim takımları rahat oldukları kadar şık görünümleri nedeniyle de tercih edilmektedirler. Saten, Creton, Ranforce ve Perlace gibi çeşitleri bulunan nevresim takımları özellikle yeni evlenen çiftler için çeyiz olarak en çok kullanılan yatak odası ürünüdür.

Nevresim Takımı Çeşitleri

Nevresim takımları yüzyıllardır yatak odalarının vazgeçilmez ürünlerinden bir tanesidir. Nevresim takımları 3 parçadan oluşmaktadır. Bu parçalar nevresim, çarşaf ve yastık kılıflarıdır. Her parçanın kullanım amacı birbirinden farklıdır. Yastık kılıfları, yastığın içerisine konulduğu parçalardır. Çarşaflar yatağa gerilerek geçirilir ve eğer lastikli değil ise yatağın altın katlanarak düzgün bir şekilde konulur. Nevresim ise yorganın içine konulduğu parçadır. Nevresim takımları hem yatağın çok daha şık ve düzenli görünmesi hem de temizlik açısından oldukça önemlidir. Nevresim takımlarının kalitesini belirleyen bir çok faktör vardır. Kullanılan malzeme kalitesi ve dokuma sıklığı bunlardan sadece birkaçıdır. Bu nedenle bir çok nevresim takımı çeşitleri ortaya çıkmıştır.

Creton Nevresim Takımları

Creton Nevresim Takımı, En ekonomik nevresim takımı çeşididir. Bunun nedeni dokuma sıklığının diğer çeşitlere göre en düşük olmasıdır. Santimetrekarede 42 Tel ile 47 Tel arasında dokuma sıklığı vardır.

RanForce Nevresim Takımları

RanForce Nevresim Takımı, Kullanıcılar tarafından en fazla ilgi görülen ve en çok satın alınan nevresim takımı çeşididir. Fiyat - kalite standartlarına en uygun nevresim takımları ranforce çeşidi takımlardır. Bu takımların dokuma sıklığı santimetrekarede 52 - 62 tel arasında değişiklik göstermektedir.

Perlace Nevresim Takımları

Perlace Nevresim Takımı, Nevresim takımları arasında belki de en az tercih edilen çeşittir. Bunun nedeni aslında sık dokunuyor olması rağmen insanlar tarafından fazla rağbet görmemesidir. Genellikle santimetrekarede 70 - 80 tel arasında bir dokuma sıklığına sahiptir. Ancak buna rağmen fiyatı bir hayli yüksek olduğu için alım için çok fazla tercih edilmemektedir. Perlace kelime anlamı olarak sık dokunmuş demektir.

Saten Nevresim Takımları

Perlace kelime anlamı olarak sık dokunmuş demektir. Saten Nevresim Takımları , nevresim takımları arasında en çok tercih edilen türlerden bir diğeridir. Kumaş olarak parlak bir yapıya sahiptir. Dokuma sıklığı bakımından en sık dokunan kumaştır. Nevresim takımı modelleri arasında, satenler santimetrekare'ye 100'den fazla tel dokunarak en sık dokunma özelliğine sahip olan türdür. Saten kumaşlar kendi içerisinde 2'ye ayrılmaktadır.

Bunlardan ilki polyester saten diğer ise pamuklu satendir. Polyester satenler genellikle kaygan ve parlak bir dokuya sahiptirler. Polyester satenlerde terletme problemi yaşanırken pamuklu satenlerde böyle bir durum söz konusu değildir. Aynı zamanda pamuklu saten nevresim takımlarında daha sağlıklı ve kesintisiz bir uyku daha mümkündür.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.