Görünüm:

Hamileliğin özellikle son zamanları ve doğum sonrası kadınların rahatlığı oldukça önemlidir. Doğum yapacak kadınların çoğu gecelik mi yoksa pijamamı tercih edilmesi gerektiği konusunda kararsız kalmakta. Kimilerine göre gecelik daha rahatken, kimileri pijama giyilmesi gerektiğini tavsiye etmektedir. Her ikisini de bulundurmanın faydalı olacağı düşünülürken çoğu kadın lohusa pijama tercih etmektedir.

Hem daha rahat hem de özellikle yeni doğum yapan annelerin ev içinde daha kolay hareket etmelerini sağlayacak pijama takımları, mevsime uygun olarak seçilmelidir. Doğum sonrası emzirme dönemindeki kadınların sağlıklarına özellikle dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu yüzden kalın ve pamuklu kumaşlardan üretilen pijama takımları tercih edilmeli. Yaz aylarında ise genel olarak şortlu ve ince kumaştan üretilmiş takımlar daha kullanışlı olmakta.

Lohusa pijama takımlarının spor ve klasik modelleri bulunmaktadır. Her iki modelde de anneler genel olarak bebeğin cinsiyetine göre renk seçimi yapmaktalar. Erkek bebek dünyaya getiren anneler mavi tonlarında renkleri, kız bebeği olan kadınlar ise pembe renkteki modelleri tercih etmekte. Klasik modellerde ise genelde krem veya beyaz renk modellerin özellikle sabahlık ile birlikte takım halinde olanları tercih edilmekte.

Lohusa dönemindeki kadınlar genel olarak geniş bedenleri tercih etmektedir. Ancak bu doğru bir tercih değildir. Doğumdan sonra kilolar hızlı bir şekilde gideceği için ve doğumun hemen ardından göbek küçüleceği için; doğumdan önceki bedenden bir ya da iki beden büyük bir pijama takımı almak daha doğru olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.